Najnowsze wiadomości z kraju

Janusz Korwin-Mikke jako Rzecznik Praw Obywatelskich? Zaskakujący wpis na profilu Sylwii Spurek

W poniedziałek Polskie Stronictwo Ludowe wspólnie z Konfederacją przedstawiły kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich, którym będzie znany prawnik Robert Gwiazdowski. Jego nominacja nie przypadła do gustu europoseł Sylwii Spurek.

Nadal nie wiadomo, kto zostanie nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Do tej pory jedyna kandydatka na to stanowisko, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, nie uzyskała wymaganej większości głosów w Sejmie. Jej kandydatura, wspierana m.in. przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, była już kilkukrotnie odrzucana.

W poniedziałek wieczorem poseł Konfederacji Artur Dziambor ujawnił nazwisko wspólnego kandydata swojej formacji, a także Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jest nim znany prawnik oraz ekspert w zakresie prawa podatkowego – Robert Gwiazdowski.

Jego nominacja nie spodobała się politykom z lewej strony polskiej sceny politycznej. W tym także europoseł Zielonych Sylwii Spurek.

A może Kosiniak-Kamysz i Bartoszewski wspólnie z Konfederacją na RPO zgłoszą po prostu Pana Janusza Korwina-Mikke? A miało być tak pięknie, demokratycznie, z szacunkiem dla kobiet… – czytamy we wpisie byłej zastępczyni Adama Bodnara.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij