Najnowsze wiadomości z kraju

Jakie były najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2023 roku?

Zofia i Jan były najczęściej nadawanymi dzieciom imionami w stolicy Wielkopolski w 2023 roku – wynika z danych poznańskiego urzędu miasta. W aktach urodzenia pojawiły się też rzadziej spotykane imiona, które zostały nadane tylko raz, jak np. Joszko czy Aisha.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że według danych z dnia 19 grudnia wśród imion nadawanych dziewczynkom na pierwszym miejscu było imię Zofia. W Poznaniu przyszło ich na świat 210. Drugie miejsce zajęły Maje – 152, zaś trzecie Laury – 143.

„W stosunku do ubiegłego roku to duża zmiana. Wtedy na podium znalazły się kolejno: Pole, Zofie i Heleny” – zaznaczył magistrat.

Wśród najpopularniejszych imion żeńskich znalazły się także: Julia – 133, Zuzanna – 132, Helena – 128, Maria – 120, Alicja – 117, Oliwia – 115 oraz Antonina – 114.

W przypadku chłopców pierwsze miejsce – podobnie jak w poprzednich latach – utrzymał Jan – imię to nadano 248 małym poznaniakom. Za Janem na podium uplasował się Stanisław – 219, zaś kolejne miejsce zajął Leon – 197. W porównaniu do ubiegłego roku w czołowej trójce znalazł się Stanisław, a z podium spadł Franciszek.

Wśród najpopularniejszych imion nadawanych chłopcom w Poznaniu było także imię: Ignacy – 188, Antoni – 177, Aleksander i Franciszek – 173, Nikodem – 146, Wojciech – 136, oraz Jakub – 128.

Z kolei najrzadziej nadawanymi imionami żeńskimi były np. Inez, Inka, Aisha, Cyntia, Tulia, a wśród męskich Ryan, Joszko, Beniamin, Eliasz i Lian.

Źródło: PAP Autor: Anna Jowsa
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij