Najnowsze wiadomości z kraju

Jaki przekazał nowe informacje o stanie zdrowia Ziobry. „Walczy o życie”

Patryk Jaki przekazał najnowsze informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Pełniący obowiązki szefa Suwerennej Polski przyznał, że „sytuacja jest bardzo ciężka”. W stanowczych słowach odniósł się do kwestionowania choroby byłego ministra sprawiedliwości, zapowiadając kroki prawne.

Zastępujący Zbigniewa Ziobrę na stanowisku szefa Suwerennej Polski Patryk Jaki mówił o problemach zdrowotnych byłego ministra na antenie Radia Zet. Poinformował, że w tej chwili polityk „walczy o życie” i jest mu podawana druga chemioterapia. – Sytuacja jest bardzo ciężka – dodał. Jednocześnie przyznał, że nie widział się ze swoim partyjnym przełożonym od czasu kiedy trafił on do szpitala.

Gospodarz audycji przypomniał, że część polityków i publicystów kwestionuje chorobę Ziobry. Gdy zwrócił uwagę, że członkowie sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa chcą doprowadzić do jego przesłuchania, Patryk Jaki odpowiedział, że „w tej chwili nie ma takiej możliwości”.

Pan minister przecież przesyła regularnie zwolnienia lekarskie do marszałka Sejmu, a jak będzie trzeba, to prześle również do komisji śledczej. To, że oni chcą zachowywać się jak barbarzyńcy, to to najbardziej świadczy o nich – dodał. Zaznaczył również, że głosy kwestionujące stan zdrowia polityka nie pozostaną bez odpowiedzi.

Zabezpieczamy prawnie wszystkie tego typu wypowiedzi i osoby, które w ten sposób postępują, po prostu za to zapłacą – podkreślił. Dodał, że jak Ziobro będzie do tego zdolny, to sam wytoczy pozwy takim osobom.

Dziennikarz pytał polityka m.in. o to, czy wyobraża sobie przesłuchiwanie Zbigniewa Ziobry w szpitalu. Tym samym nawiązał do słów posła Nowej Lewicy Tomasza Treli, który sugerował, że byłego ministra trzeba będzie przesłuchać w miejscu jego pobytu.

Za czasów stalinowskich zapewne tak robiono. Widać, że takie przyzwyczajenia na lewicy, gdzie jest jeszcze wiele osób z czasów komunistycznych, są tam obecne – odpowiedział Jaki.

Jednocześnie przypomniał, że to jego środowisko głosowało za przesłuchaniem Ziobry. Zdaniem p.o. szefa Suwerennej Polski powinno to nastąpić dopiero, jak były minister sprawiedliwości będzie zdrowy i jak będzie miał siłę.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RadioZet Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij