Najnowsze wiadomości z kraju

Jaka pogoda czeka nas podczas majówki?

Majówka zapowiada się ciepło i słonecznie. W poniedziałek temperatura maksymalna w Polsce wyniesie od 23 st. C do 24 st. C – poinformowała synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Śmigrocka.

“Wtorek i środa powinny być najcieplejszymi dniami tej majówki” – poinformowała synoptyczka. Jak powiedziała, na zachodzie kraju temperatury maksymalne osiągną nawet 26-27 st. C. Dodała, że w tych dniach nie należy spodziewać się opadów, a deszcz może wystąpić jedynie we wtorek nad morzem.

Czwartek i piątek także będą ciepłe i słoneczne. Nie będą występowały opady, a temperatura wyniesie maksymalnie do ok. 25 st. C. “Dopiero w piątek wieczorem na krańcach południowych kraju i nad morzem może padać słaby deszcz” – powiedziała Śmigrocka.

Sobota i niedziela również będą ciepłe. W sobotę temperatura wyniesie powyżej 20 st. C, a w całym kraju możliwe są opady deszczu. “W niedzielę wystąpią stopniowe ochłodzenia, a na zachodzie kraju temperatura spadnie poniżej 20 st. C” – poinformowała synoptyczka.

Na poniedziałek nie prognozuje się przymrozków, w tym przymrozków przygruntowych.

“W majówkowe noce temperatura będzie wynosiła od 10 st. C do 13 st. C, a wiatr może być okresami porywisty, przeważnie z kierunków wschodnich” – podsumowała synoptyczka.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Grzegorz Momot

Polecane artykuły

0 0

Rosja atakuje Ukrainę. Polskie lotnictwo w akcji

0 0

20 osób zginęło w pożarze w parku rozrywki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij