Najnowsze wiadomości z kraju

Jaka piękna katastrofa. Szostak jednak nie wystartuje w wyborach. W Koalicji Obywatelskiej kłócą się już chyba o wszystko

Polsko-białoruska aktywistka Jana Szostak, opowiadająca się za aborcją przez cały okres trwania ciąży, nie będzie kandydować z listy Koalicji Obywatelskiej; PO i KO takiego rozwiązania nie popiera – powiedziała w czwartek w Radiu Plus wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO).

W wywiadzie dla Onetu polsko-białoruska aktywistka Jana Szostak, która – z rekomendacji Zielonych – miała startować z 13. miejsca listy KO w okręgu nr 24 (woj. podlaskie), stwierdziła, że jest “za pozwoleniem dokonania wyboru każdej kobiecie”. Dopytywana, czy jest za aborcją przez cały okres trwania ciąży, potwierdziła, dodając, że jest “współczesną sufrażystką”.

W czwartkowym wywiadzie Kidawa-Błońska stwierdziła, że odpowiedź Szostak jest bardzo nieodpowiedzialna. “PO i Koalicja (Obywatelska) takiego rozwiązania nie popiera” – podkreśliła posłanka KO.

“Z tego, co wiem, ta osoba już nie jest na liście KO” – dodała.

Pytana, czy jest to konsekwencja wypowiedzi Szostak o aborcji, Kidawa-Błońska potwierdziła. “Bardzo jest jasne stanowisko PO i KO w tej sprawie, mówiliśmy o tym wielokrotnie: cały pakiet dla kobiet. Przeprowadzimy to, ale polityka to nie są happeningi, to jest bardzo poważna sprawa i słowa, które się mówi, mają ogromne znaczenie” – podkreśliła Kidawa-Błońska.

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Polecane artykuły

0 0

800 Plus dla uchodźców. Będą nowe zasady

0 0

Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Zniszczono karetkę

0 0

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij