Publicystyka

Jachira “płacze” z powodu rozprawy Bodnara. “Czy tak wyglądały procesy stalinowskie?”

Klaudia Jachira opublikowała na Twitterze wpis, w którym wyznała, iż “płacze z bezsilności”. Powodem tego jest kwestia rozprawy Adama Bodnara przed Trybunałem Konstytucyjnym, gdzie jednym z członków składu orzekającego jest Stanisław Piotrowicz, w przypadku którego posłanka przypomina o jego przeszłości w czasach PRL. Sama jednak zapomina, że w Koalicji Obywatelskiej znajdują się osoby związane z PZPR lub współpracujące w przeszłości z SB.

We wtorek odbyła się druga część rozprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie kadencji Adama Bodnara. Największe kontrowersje wśród opozycji wzbudził fakt, iż w rozprawie brał udział Stanisław Piotrowicz, jako jeden z członków składu orzekającego.

Do tej kwestii odniosła się również Klaudia Jachira. Posłanka Koalicji Obywatelskiej przyznała, iż “płacze z bezsilności, gdy przed oczami mam prokuratora stanu wojennego upokarzającego Rzecznika Praw Obywatelskich – Człowieka Wolności”.

Ten widok zostanie z nami na zawsze. Czy tak wyglądały procesy stalinowskie? – pyta parlamentarzystka.

Sprawa przeszłości Stanisława Piotrowicz, który w czasach PRL sprawował funkcję prokuratora, budzi ogromne emocje wśród przeciwników opozycji już od wielu lat. Obecnemu sędziemu TK wypomina się często przynależność do PZPR.

Problem polega jednak na tym, że osób związanych z komunistycznymi władzami można znaleźć wiele Koalicji Obywatelskiej. Jeden z internautów przypomniał Jachirze o poście Pawła Kukiza z 2016 roku, w którym lider Kukiz’15 opublikował listę osób należących do PZPR lub współpracujących z SB, wśród których znaleźli się m.in. Michał Boni, Tomasz Nowak, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Zbigniew Ćwiąkalski czy Barbara Kudrycka. Powiązania z PZPR miały także osoby takie jak Andrzej Rzepliński czy Leszek Balcerowicz, które tak mocno były bronione przez polityków KO. W tym także przez Jachirę.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Kandydat na wójta wygrał jednym głosem

0 0

Hotel z “Lśnienia” stanął w płomieniach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij