Najnowsze wiadomości z kraju

J. Kaczyński wydał oświadczenie. Odniósł się do filmu “Zielona granica” Agnieszki Holland

Film “Zielona granica” jest przygotowaniem do zburzenia ogrodzenia na polsko-białoruskiej granicy i do zgody na relokację uchodźców – powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Stworzony przez Agnieszkę Holland film “Zielona granica” opowiada o sytuacji uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. Film miał swoją premierę 5 września podczas festiwalu filmowego w Wenecji; w piątek wszedł do kin w Polsce.

O nowym filmie Agnieszki Holland mówił w piątek prezes PiS. “Film jest sfinansowany w niemałej mierze przez tych, którzy dzisiaj stanowią podstawę głównej siły opozycji, bo to i Warszawa, i Mazowsze rządzone przez PSL, z drugiej strony różne instytucje zewnętrzne, także związane z Komisją Europejską” – mówił Kaczyński.

W jego ocenie film jest “przygotowaniem do zburzenia ogrodzenia i do zgody na relokację”. “Tak to trzeba odbierać na płaszczyźnie politycznej” – oświadczył.

Źródło: (PAP) Autor: Aleksandra Rebelińska, Grzegorz Bruszewski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij