Najnowsze wiadomości z kraju

J. Kaczyński: Donald Tusk był królem bezrobocia

B. premier, szef PO Donald Tusk był królem bezrobocia; oni mieli poziom życia Polaków w takim samym poważaniu, jak Polskę wschodnią – mówił w sobotę w Sokołowie Podlaskim wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Sokołowie Podlaskim powiedział, że PO dziś “chwali się”, że PiS przegrało proces wyborczy za podanie nieprawdziwej informacji, że za rządów PO-PSL bezrobocie w skali kraju sięgnęło 15 proc., i musi podawać precyzyjnie, że było to 14,4 proc.

“Ale jeśli to bezrobocie było w skali kraju właśnie na tym poziomie, to pamiętajcie państwo, że w 230 powiatach na 384 ono było 15-procentowe albo wyższe. Że krótko mówiąc, w tych 15 procentach jest bardzo dużo prawdy” – stwierdził prezes PiS.

Wicepremier wskazywał, że dostęp do pracy i stały dochód to podstawa bezpieczeństwa ekonomicznego. Podkreślał wzrost stawki godzinowej oraz płacy minimalnej. “Tutaj między nimi a nami jest przepaść. Przepaść dalece przekraczająca poziom rozwoju gospodarczego w ciągu ostatnich ośmiu lat” – zaznaczył Kaczyński.

“Oni mieli poziom życia Polaków – powiedzmy sobie – w takim samym poważaniu, jak Polskę wschodnią” – przekonywał szef PiS. “Donald Tusk był królem bezrobocia” – powiedział.

Źródło: PAP Autor: Agnieszka Ziemska, Luiza Łuniewska
Fot. PAP/Piotr Nowak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij