Najnowsze wiadomości ze świata

Izraelskie czołgi wjechały do centrum Rafah

Mimo oburzenia świata Izrael kontynuuje operację w Rafah. Agencja Reuters poinformowała, że czołgi IDF dotarły już do centrum miasta.

Ofensywa na Rafah od dawna budzi ogromne kontrowersje na świecie. Powodem jest to, że schroniło się w tym mieście wielu Palestyńczyków, którzy uciekli przed IDF z innych części Strefy Gazy. Dla wszystkich było jasne, że ofensywa spowoduje ogromną liczbę cywilnych ofiar. Światowi przywódcy, z prezydentem Bidenem na czele, nawoływali Izrael, by zrezygnował z tych planów, ale zostali zignorowani.

Reuters informuje, powołując się na naocznych świadków, że we wtorek izraelskie czołgi dotarły po raz pierwszy do centrum miasta. Zauważono je w pobliżu meczetu Al-Awda. Strona izraelska poinformowała jedynie, że jej siły nadal operują w tym mieście, ale nie ujawniła żadnych szczegółów.

Wcześniej w nocy izraelskie czołgi miały ostrzeliwywać Rafah, gdy trwały również naloty na to miasto. Miały otworzyć ogień ze szczytu wzgórza Zurub w zachodniej części miasta. Świadkowie twierdzą, że Izrael użył zdalnie sterowanych pojazdów, bo nie widzieli wokół nich żadnego personelu. Mieszkańcy twierdzą też, że Izrael nadal ostrzeliwuje Tel Al-Sultan, gdzie doszło do ataku na obóz uchodźców. Setki osób musiało opuścić swoje mieszkania.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reuters Autor: WM
Fot. Zachi Evenor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij