Najnowsze wiadomości ze świata

Izraelska policja zaatakowała wiernych w meczecie Al-Aksa w Jerozolimie

Izraelska policja zaatakowała w środę przed świtem dziesiątki wiernych w meczecie w Jerozolimie, jak informują świadkowie. Według izraelskiej policji jej atak był odpowiedzią na zamieszki, relacjonuje Reuters.

„Siedziałam i recytowałam Koran” – powiedziała Reuterowi starsza kobieta, siedząc przed meczetem i walcząc o złapanie oddechu. „Policja rzucała granatami ogłuszającymi, jeden z nich trafił mnie w klatkę piersiową” – powiedziała i zaczęła płakać.

Izraelska policja napisała w oświadczeniu, że została zmuszona do wejścia na teren kompleksu po tym, jak „zamaskowani agitatorzy” zamknęli się w meczecie. „Kiedy policjanci weszli, obrzucono ich kamieniami, a duża grupa agitatorów wystrzeliła petardy z wnętrza meczetu” – napisano w oświadczeniu, dodając, że jeden policjant został ranny w nogę.

Przemoc na okupowanym Zachodnim Brzegu iw Jerozolimie wzrosła w ciągu ostatniego roku i istnieją obawy, że napięcia mogą się nasilić w tym miesiącu, kiedy muzułmański święty miesiąc Ramadan zbiega się z judaistyczną Paschą i chrześcijańską Wielkanocą, stwierdza Reuters.

„Ostrzegamy okupantów przed przekraczaniem czerwonych linii w miejscach świętych, co doprowadzi do wielkiej eksplozji” – powiedział Nabil Abu Rudeineh, rzecznik palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa.

Filmy krążące w mediach społecznościowych, których Reuters nie mógł natychmiast zweryfikować, pokazywały wybuchające petardy i policję bijącą ludzi w meczecie.

Źródło: (PAP) Autor: wr/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij