Najnowsze wiadomości z kraju

Izabela Leszczyna stawia żądania. “PiS ma natychmiast oddać władzę”

Izabela Leszczyna stawia żądania

Izabela Leszczyna stawia żądania i domaga się, aby PiS oddał władzę. –  Sytuacja jest taka, że im szybciej powołamy nowy rząd, tym szybciej zaczniemy realizować program – powiedziała. – PiS przegrał i ma natychmiast oddać władzę – dodała polityk Koalicji Obywatelskiej. 

Według informacji płynących z Kancelarii Prezydenta, 24 i 25 października, na zaproszenie Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim odbędą się konsultacje z przedstawicielami poszczególnych komitetów wyborczych, które będą reprezentowane w Sejmie X kadencji.

Pomimo tego, że wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, to opozycja domaga się oddania jej władzy. Wszystko dlatego, że PiS ma ograniczone zdolności koalicyjne i być może nie będzie w stanie stworzyć większość w następnym Parlamencie.

– PiS razem z prezydentem zaklinają rzeczywistość. A rzeczywistość jest taka, że 11 milionów 600 tysięcy Polek i Polaków poszło do urn wyborczych i powiedziało PiS-owi “nie”. Trzeba się z tym pogodzić, trzeba oddać władzę i pozwolić nam rządzić, i realizować nasz program wyborczy i nasze wyborcze obietnice – mówiła na antenie TVN24 Izabela Leszczyna.

„Mamy mnóstwo rzeczy do zrobienia. Musimy wprowadzić autopoprawką do budżetu pierwsze nasze konkrety. To jest podwyżka dla nauczycieli i to jest kwota wolna. Chcemy realizować swoje 100 konkretów i nasi koalicjanci chcą realizować swoje zapowiedzi” – dodawała Leszczyna.

Przyznała, że nowy rząd, złożony z przedstawicieli opozycji, nie zdąży całkowicie przebudować przygotowanego przez gabinet Mateusza Morawieckiego projektu budżetu na 2024 r., zwłaszcza że ustawa musi zostać przyjęta przed końcem stycznia.

„Na pewno złożymy autopoprawki rządowe, które pozwolą na realizację pierwszych konkretów” – zapowiedziała wiceszefowa PO.

Zapewniła jednocześnie, że powołanie nowego rządu złożonego z przedstawicieli dotychczasowej opozycji doprowadzi do odblokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). „Dzień po utworzeniu nowego rządu jesteśmy w stanie zdjąć blokadę z KPO” – powiedziała wiceprzewodnicząca PO.

Zapewniła jednocześnie, że doprowadzi to m.in. do „odzyskania wiarygodności”.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij