Najnowsze wiadomości ze świata

Irański okręt spłonął w tajemniczych okolicznościach

Irański okręt IRIS Kharg zatonął po tym, gdy na jego pokładzie wybuchł pożar. Iran milczy o jego powodach.

IRIS Kharg to jeden z największych okrętów irańskiej marynarki wojennej. Ta zbudowana w 1974 roku w Wielkiej Brytanii jednostka typu OI to okręt zaopatrzeniowy, którego zadaniem jest dostarczanie paliwa, amunicji itp. innym jednostkom, które operują daleko od portów. Jednostka została w znacznym stopniu zmodyfikowana przez Irańczyków.

Irańskie media donoszą, że w środę na jego pokładzie wybuchł pożar. Okręt miał znajdować się wtedy w pobliżu portu Jask w zatoce omańskiej, gdzie oficjalnie brał udział w misji treningowej. Załogę udało się uratować po trwającej kilka godzin akcji ratunkowej, ale sam okręt poszedł na dno.

Irańskie media milczą o przyczynach tego pożaru. Od lutego w tym regionie, kluczowym dla światowego handlu morskiego, dochodzi jednak do serii ataków na okręty i statki. Kiedy celem są jednostki irańskie, to Teheran zwykle oskarża o nie Izrael.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reuters Autor: WM
Fot. PAP/EPA/IRAN STATE TV IRIB HANDOUT

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij