Zwłoki w lesie poszukiwany morderca Najnowsze wiadomości z kraju

Incydent podczas przygotowań do koncertu. Obcokrajowcy zaatakowali funkcjonariuszy

36-letni Gruzin oraz 45-letnia Ukrainka zostali zatrzymani za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy straży pożarnej i policji. Tego czynu dopuścili się podczas przygotowań do koncertu orkiestr dętych służb mundurowych.

W niedzielę w Kępnie odbył się koncert orkiestr dętych służb mundurowych pod nazwą „Za mundurem… Kępno sznurem”. Na rynku miejskim można było zobaczyć m.in. Orkiestrę Reprezentacyjną Policji oraz Orkiestrę Reprezentacyjną Sił Powietrznych.

Zanim jednak doszło do głównego wydarzenia, policjanci i pozostałe służby prowadziły przygotowania do występu muzycznego. Wówczas miał miejsce incydent z udziałem 36-letniego Gruzina i 45-letniej Ukrainki. Do strażaków podszedł nietrzeźwy mężczyzna, który zaczął się awanturować i zachowywać agresywnie.

Jak relacjonuje rzecznik prasowy kępińskiej policji st. sierż. Rafał Stramowski, całe zajście zauważył policjant, który podjął interwencję wobec mężczyzny. Z pomocą ruszył mu zastępca komendanta miejscowej policji, będący wtedy poza służbą.

Z kolei na do pomocy agresywnemu Gruzinowi ruszyła Ukrainka. Kobieta, podobnie jak 36-latek, znieważyła i naruszyła nietykalność funkcjonariuszy.

Oboje szarpali i popychali mundurowych oraz używali pod ich adresem obelżywych słów – dodał st. sierż. Stramowski.

Ukrainka i Gruzin zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Sprawę nadzoruje prokuratura w Kępnie. 36-latkowi i 45-latce grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat trzech.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij