Najnowsze wiadomości z kraju

Imigranci zranili kolejnego strażnika granicznego

Na granicy z Białorusią doszło do kolejnego niebezpiecznego incydentu. Funkcjonariusz SG został uderzony w głowę konarem przez nielegalnego imigranta.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w Białowieży. Chwilę po 22 SG poinformowała, że funkcjonariusz został zaatakowany przez grupę agresywnych osób. Jedna z nich uderzyła go w głowę konarem.

Rzecznik SG poinformowała, że do ataku doszło ok. 4 rano. Grupa około 10 imigrantów zachowywała się wyjątkowo agresywnie. Rzucali w stronę strażników granicznych kamieniami i grubymi gałęziami, jeden z nich użył też gazu. Ranny strażnik został uderzony konarem gdy próbował interweniować.

Strażnik doznał obrażenia okolic oka. Obecnie przebywa w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

To już kolejny taki incydent w ostatnich dniach. 28 maja w Dubiczach Cerkiewnych imigrant dźgnął strażnika nożem przywiązanym do kija. Do tej pory przebywa w szpitalu. Sprawę prowadzi, pod kątem usiłowania zabójstwa, białostocka prokuratura.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Beentree

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij