Wiadomości sportowe z kraju i świata

I Europejski Kongres Sportu i Turystyki zbliża się wielkimi krokami. Do Zakopanego zawitają wyjątkowi goście

Już 18 października rozpocznie się I Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem. Podczas trwającego trzy dni wydarzenia najważniejsze postacie krajowego oraz europejskiego sportu poruszą wiele istotnych tematów.

Kongres potrwa od 18 do 20 października, a w tym czasie ponad stu prelegentów będzie dyskutowało na temat innowacji w sporcie, sportu zawodowego i pieniędzy, organizacji wydarzeń sportowych, turystyki po pandemii oraz sportu bez barier.

Sport, tak jak i inne dziedziny, mierzy się dziś z rosyjską agresją na Ukrainie. Dlatego też tematem przewodnim tegorocznego kongresu będzie sport wobec wojny. Z tego względu jako goście specjalni z zagranicy do Zakopanego przybędą Minister Edukacji, Młodzieży i Sportu Czech Vladimir Balas, Minister Edukacji, Nauki i Sportu na Litwie Jurgita Siugzdiniene oraz Wiceminister Młodzieży i Sportu w Ukrainie Andrij Chesnokov.

„Uczestnictwo kluczowych przedstawicieli państw, z którymi blisko współpracujemy w obszarze sportu, pozwoli nam rozmawiać o najlepszych wzorcach, a także wymieniać się dobrymi praktykami naszych działań” – zapewniają organizatorzy.

W gronie prelegentów I Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki znaleźli się m.in. czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, mistrzyni olimpijska i dwukrotna srebrna medalistka IO w pływaniu Otylia Jędrzejczak oraz wielu innych sportowców. W wydarzeniu wezmą udział także trenerzy, działacze, dziennikarze i politycy zajmujący się sportem i turystyką.

Źródło: stefczyk.info Autor: MS
Fot. Facebook/ Sport Business Science

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij