Najnowsze wiadomości ze świata

Huti zaatakowali amerykański statek. Jest potwierdzenie Pentagonu

Rakieta balistyczna, wystrzelona przez jemeńskich rebeliantów Huti, trafiła w poniedziałek amerykański kontenerowiec M/V Gibraltar Eagle w Zatoce Adeńskiej, ale nie spowodowała znaczących szkód ani obrażeń wśród załogi – podało w poniedziałek Centralne Dowództwo Stanów Zjednoczonych (CENTCOM).

Jak poinformował w komunikacie na platformie X CENTCOM, w poniedziałek Huti wystrzelili w ciągu dwóch godzin co najmniej dwie przeciwokrętowe rakiety balistyczne. Jedna w wyniku awarii spadła na terytorium Jemenu, druga uderzyła w płynący pod banderą Wysp Marshalla i należący do amerykańskiego armatora kontenerowiec M/V Gibraltar Eagle, który przepływał przez wody Zatoki Adeńskiej w kierunku Morza Czerwonego.

“Statek doniósł o braku obrażeń lub znaczących szkód i kontynuuje swoją podróż” – napisało w komunikacie Dowództwo.

Był to 29. atak Hutich na statki w regionie i drugi od przeprowadzonych przez USA i Wielką Brytanię uderzeń na ich obiekty w Jemenie. Był to też drugi raz, kiedy rakieta rebeliantów trafiła w statek od czasu utworzenia przez USA i koalicjantów misji Prosperity Guardian, chroniącej żeglugę przez Morze Czerwone. 30 grudnia trafiony został duński kontenerowiec Maersk Gibraltar, na którym również nie stwierdzono poważniejszych szkód i był w stanie płynąć dalej.

Źródło: PAP Autor: Z Des Moines w Iowie Oskar Górzyński
Fot. EPA/HOUTHIS MEDIA CENTER HANDOUT
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij