Najnowsze wiadomości ze świata

Hotel z “Lśnienia” stanął w płomieniach

W zabytkowym hotelu Timberline Lodge w Oregonie doszło do pożaru. Hotel ten zdobył światową sławę gdy „wystąpił” w legendarnym horrorze „Lśnienie”.

Timberline Lodge znajduje się na stoku góry Mount Hood. Mieści popularny kurort narciarski. Zbudowano go w latach 1936-38, w tamach rządowego programu WPA, który miał zapewniać pracę Amerykanom, którzy zostali bezrobotnymi z powodu Wielkiego Kryzysu. Światową sławę zyskał w 1980 roku, kiedy Stanley Kubrick nakręcił ekranizację powieści „Lśnienie” Stephena Kinga. Hotel udawał znany z powieści Hotel Overlook. W powieści słynna scena, w której główny bohater spotyka nagą kobietę, która zmienia się w staruszkę, miała miejsce w pokoju 217, ale twórcy filmu zmienili numer tego pokoju na nieistniejący 237, bo właściciele hotelu bali się, że goście nie będą chcieli w nim nocować.

Media informują, że w czwartek w słynnym hotelu doszło do pożaru. Dyrektor ds. marketingu John Burton powiedział mediom, że najprawdopodobniej spowodowały go węgliki z kominka, od których zajął się dach.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze ok. 21:30. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin, podczas których polewali dach wodą. Burton powiedział, że zniszczenia były minimalne. W niedzielę, po ocenie wytrzymałości struktury, hotel wznowił działalność. Akcja gaśnicza uszkodziła część kolekcji sztuki, która należy do hotelu. Na razie nie ma dokładnego raportu zniszczeń, ale konieczna będzie ich renowacja.

W akcji gaśniczej wzięło udział aż 18 zastępów straży pożarnej. Przyczyny pożaru bada teraz Służba Leśna i Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej (ATF). Wszystkich gości udało się ewakuować jeszcze przed przybyciem strażaków, nikt nie odniósł obrażeń.

Źródło: Stefczyk.info na podst. OPB Autor: WM
Fot. edward stojakovic

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij