Najnowsze wiadomości z kraju

Hołownia zaprosił do Sejmu nielegalnych imigrantów

Jedna z fundacji pomagających nielegalnymi imigrantom pochwaliła się, że Hołownia zaprosił ich do Sejmu. Wzięli udział w sejmowej wigilii.

Z inicjatywy Hołowni w Sejmie odbyła się po raz pierwszy wigilia dla bezdomnych, osób w kryzysie i tych, którzy im pomagają. Wzięło w niej udział ok. 500 osób. O tej inicjatywie powiadomiły neo-Wiadomości. Ich pracownicy zapomnieli jednak o dość ważnym fakcie.

Pomagająca nielegalnym imigrantom na granicy polsko-białoruskiej Fundacja Ocalenie pochwaliła się na Twitterze, że wśród zaproszonych byli także jej przedstawiciele i podopieczni. “Lysette, 3 pushbaki: “W życiu bym nie pomyślała, będąc w lesie na granicy białorusko-polskiej, że któregoś dnia zostanę zaproszona do polskiego Sejmu. Że znajdę się w gronie osób specjalnie zaproszonych. Taka myśl, nie przeszłaby mi nawet wtedy przez głowę” – napisali pod zdjęciem imigrantów z Hołownią.

Ujawnienie obecności w Sejmie imigrantów wywołało zdecydowaną reakcję polityków PiSu i zwykłych internautów.

Imigranci na granicy polsko-białoruskiej pojawili się w ramach operacji Śluza – akcji białoruskich i rosyjskich służb, której celem było sparaliżowanie możliwości niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy i zdestabilizowanie Unii Europejskiej i jej odpowiedzi na rosyjską inwazję na to państwo. Znany niemiecki ekspert od Europy Wschodniej Sergej Sumlenny, powołując się na białoruskiego dziennikarza śledczego Antona Motolko, ostrzegł, że to był dopiero początek, a Rosjanie szykują kolejną taką akcję.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Salon24, Twitter Autor: WM
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij