Najnowsze wiadomości z kraju

Hołownia bez szans na prezydenturę? Ludzie już mają dość tego cyrku?

Największe szanse na wejście do drugiej tury wyborów mają Rafał Trzaskowski i Mateusz Morawiecki. Za burtą znajduje się do niedawna bardzo popularny Szymon Hołownia – wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego Ipsos dla TOK FM i OKO.press.

Pracownia Ipsos zadała respondentom pytanie: “Na jakiego kandydata zagłosował(a)by Pan/i w pierwszej turze wyborów prezydenckich, jeśli lista byłaby następująca?”.

Najwięcej, bo 26 proc. ankietowanych wskazało Rafała Trzaskowskiego (KO). Tuż za nim uplasował się były premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 25 proc. Trzeci jest marszałek Sejmu Szymon Hołownia (Trzecia Droga) – chce na niego głosować 16 proc. badanych.

Na Krzysztofa Bosaka z Konfederacji głos oddałoby 10 proc., na Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk z Nowej Lewicy – 4 proc., a na dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego 3 proc. 7 proc. badanych zadeklarowało, że nie wie, czy weźmie udział w wyborach, a 9 proc. jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda swój głos. 1 proc. odmówiło odpowiedzi na pytania sondażowni.

Sondaż Ipsos dla OKO.press i TOK FM zrealizowany został metodą mixed mode (CATI i CAWI) 22-26 lutego 2024 r. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków, N=1000.

Źródło: PAP Autor: Delfina Al Shehabi
Fot. PAP/Marcin Obara
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij