Najnowsze wiadomości ze świata

Holenderscy żołnierze szkolący Ukraińców zatrzymani za używanie narkotyków

Czterech holenderskich wojskowych, którzy szkolili ukraińskich żołnierzy w Anglii, zostało zatrzymanych w Newcastle za używanie kokainy – podał dziennik „De Telegraaf”. Informację tę potwierdził w czwartek rzecznik żandarmerii wojskowej.

Holendrzy byli częścią 13. lekkiej brygady armii Niderlandów, która przygotowuje ukraińskich żołnierzy w północnej części Wielkiej Brytanii do walki z Rosjanami. „Wspólnie z Brytyjczykami szkolą Ukraińców, jak posługiwać się bronią, jak walczyć w środowisku miejskim, opróżniać domy i walczyć w okopach” – czytamy w gazecie.

Cała czwórka podejrzanych o branie narkotyków została zatrzymana i następnie zwolniona ze służby. „Holenderskie siły zbrojne stosują politykę +zerowej tolerancji+ dla używania narkotyków” – przekazał mediom rzecznik żandarmerii. Dodał, że nie można łączyć odpowiedzialności za broń z narkotykami, i w takiej sytuacji zwolnienie z służby następuje automatycznie.

 

Źródło: PAP Autor: Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij