Najnowsze wiadomości z kraju

Proaborcyjne środowiska ze strajku kobiet tańczą, internauci reagują. Te filmy po prostu trzeba zobaczyć!

Od kilku dni w Polsce trwają protesty środowisk proaborcyjnych, które są formą sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego (TK potwierdził, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z polską konstytucją). Po początkowej fazie, w której uczestnicy manifestacji skupiali się na wykrzykiwaniu wulgarnych haseł, demolowaniu kościołów i grożeniu paleniem członków PiS i Ordo Iuris, widać, że “Strajk Kobiet” nabrał odmiennego charakteru. Jedną z prób pokazania nowej jakości miała być piosenka nagrana przez kobiety na rynku w Gnieźnie. Wiele jednak wskazuje na to, że utwór niespecjalnie przypadł do gustu Internautom, którzy postanowili twórczo rozwinąć niecodzienny teledysk.

Od kilku dni w mediach lewicowo liberalnych trwa próba gaszenia pożaru wokół “Strajku kobiet”. Skłócone i podzielone środowisko proaborcyjne straciło niemal całą sympatię społeczeństwa, a protesty nie mają już masowego charakteru. Absurdalne żądania komitetu strajkowego wyszydzono nawet w mediach tradycyjnie sympatyzujących z lewicowymi środowiskami. Mimo to organizujący strajki próbują ratować co się da. To dlatego co jakiś czas trafiają do mediów filmy z dziećmi śpiewającymi Rotę, czy też zdjęcia pokazujące jak uczestnicy manif tańczą poloneza. Tym razem mamy grupę kobiet z Gniezna, które postanowiły wyrazić swój protest tańcem. Niestety, komentarze internautów pokazują, raz utraconej sympatii części społeczeństwa nie da się w łatwy sposób odzyskać.

– Jesteśmy dziołchy z tego miasta! A dokładniej z Gniezna. Spotkałyśmy się spontanicznie, by wspólnie zaśpiewać i zatańczyć jako feministyczna grupa cheerleaderek, które dopingują PRAWA KOBIET! “PARTYZANTKA” ma mieć funkcję wspierającą i ma być zastrzykiem dobrej energii więc zachęcamy do korzystania z tekstu na własnych zasadach, podwórkach, fyrtlach. Nie gasimy tego ognia! Poniżej znajdziecie cały tekst, korzystajcie! – czytamy na kanale zespołu “Siksa”.

Obok umieszczono wideo, które bardzo szybko trafiło także na Twittera.

Internauci okazali się bezlitośni dla tańczących, sami Państwo zobaczcie.

https://twitter.com/malyy5/status/1325571128312664065

https://twitter.com/Piotrovsky_1/status/1325741052289032195

https://twitter.com/Marcin_Loboz/status/1325555126766088193

Źródło: Twitter/Stefczyk,info Autor: red
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij