Najnowsze wiadomości ze świata

Hit! Prezydent Korei odśpiewał amerykański przebój

Podczas wizyty w Białym Domu prezydent Korei Południowej Yoon Suk Yeol zaśpiewał amerykański szlagier. Prezydent Joe Biden przekazał mu wyjątkowy prezent od jego autora.

Yeol jest pierwszym przywódcą Korei Południowej od 12 lat, który udał się z wizytą do Waszyngtonu. W środę spotkał się Bidenem, po spotkaniu obaj ogłosili nowe porozumienie dwustronne, którego celem jest zniechęcenie Korei Południowej do Agresji, a także to, że amerykańskie atomowe okręty podwodne po raz pierwszy od lat osiemdziesiątych wrócą do Korei. W czwartek przemówił też przed Kongresem, gdzie potępił łamanie praw człowieka przez Koreę Północną i rosyjską agresję na Ukrainę.

W Białym Domu zorganizowano na jego cześć uroczysty obiad. Następnie obie pary prezydenckie, a także zaproszeni goście, udali się na część artystyczną. Gwiazdy Broadwayu wykonały na niej słynne piosenki musicalowe. W ramach bisu zaśpiewały American Pie – przebój Dona McLeana z 1971 roku. Yeol w przeszłości twierdził, że to jego ulubiona piosenka, a Biden opowiedział, że jego synowie zawsze śpiewali ją w drodze do szkoły.

W końcu prezydent Korei sam odśpiewał jej zwrotkę. Dostał za to owacje na stojąco. Biden powiedział mu, że sam McLean nie mógł pojawić się w Białym Domu, bo odbywa trasę koncertową w Australii, ale przekazał mu wyjątkowy prezent – jedną ze swoich gitar, z autografem. Przyznał, że nie miał pojęcia, że Yoon umie śpiewać. Sam McLean zażartował w rozmowie z mediami, że planuje odwiedzić w przyszłym roku Koreę Południową i zaśpiewać tę piosenkę w duecie z jej prezydentem.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. PAP/EPA/Jemal Countess / POOL

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij