Publicystyka

Szokująca teza posła od Hołowni: awaria Nord Stream obnażyła słabość PiS-u.

Poseł Paweł Zalewski (Polska 2050, wcześniej PO, PiS, PP, SKL, KK, PK, UD, FDP) spytał na Twitterze o to, w jaki sposób Polska ma zamiar chronić Baltic Pipe. Odpowiedział mu sekretarz stanu w MSWiA Maciej Wąsik.

O Zalewskim zrobiło się głośno wczoraj, kiedy stwierdził na konferencji prasowej, że to… Polska odpowiada za uszkodzenie NS2. W jego ocenie „sabotaż, który miał prawdopodobnie miejsce wobec rurociągów Nord Stream, ujawnił skalę zaniedbań polskiego państwa, jeżeli chodzi o ochronę infrastruktury krytycznej”. „PiS miał siedem lat na to, aby wzmocnić ten bardzo istotny rodzaj zarządzania kryzysowego i nic w tej sprawie nie zrobił” – perorował.

Na jego kuriozalne słowa szybko zareagowali internauci.

https://twitter.com/BiblioUkasz/status/1575522626621120513?s=20&t=CwlgG1amEOIIlLUw8TQxBw

Zareagował na nie również Wąsik. „Tak. To przecież oczywiste, ze powinnismy patrolować duńskie i szwedzkie wody terytorialne. Że też nie przyszło nam to do głowy…” – skomentował – „Rośnie nam nowy Ryszard Petru”.

Zalewski nie miał jednak zamiaru odpuścić. „W jaki sposób będziecie chronili polską część Baltic Pipe? Jak wyglada w tej sprawie współpraca z Duńczykami i Szwedami?” – spytał – „Odpowiedź na to pytanie powinna Panu przyjść do głowy”. Wąsik odpowiedział mu krótko, po żołniersku. „Powinno panu przyjść do głowy, że to wiedza niejawna” – napisał – „Proszę przestać się pozycjonować między Petru a Jachirą”.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij