Najnowsze wiadomości ze świata

Hiszpania: 60 proc. obywateli pogorszyło swoją opinię o rządzie w czasie Covid-19

60 proc. obywateli Hiszpanii pogorszyło swoją opinię o rządzie Pedra Sancheza w czasie epidemii Covid-19, wynika z opublikowanego w środę sondażu przez Centrum Badań Socjologicznych (CIS) w Madrycie.

Według sondażu CIS pomiędzy lutym, kiedy w Hiszpanii pojawiła się epidemia, a początkiem listopada jedynie 18,2 proc. ankietowanych poprawiło swoją opinię o centrolewicowym rządzie Pedra Sancheza.Opinia mieszkańców Hiszpanii w czasie epidemii pogorszyła się również na temat władz wspólnot autonomicznych oraz mediów u odpowiednio 47,1 proc. i 47,7 proc. osób.

Z badania CIS wynika też, iż rząd Pedra Sancheza pozostaje hiszpańską instytucją, która najbardziej straciła na swojej wiarygodności podczas epidemii koronawirusa. Opinię taką wyraziło 60 proc. uczestników ankiety.

Z kolei instytucjami, które najbardziej poprawiły w oczach obywateli swój wizerunek podczas epidemii są organizacje pozarządowe oraz służby policyjne. W obu przypadkach lepsze zdanie o nich w stosunku do okresu sprzed Covid-19 ma obecnie 60,5 proc. Hiszpanów.

Do środowego popołudnia w Hiszpanii zmarło na Covid-19 prawie 40 tys. osób, a zachorowało 1,39 mln.

 

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Izrael zbombardował Jemen

0 0

Aresztowano mężczyznę, który groził, że zabije Trumpa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij