Najnowsze wiadomości z kraju

Historia Kościoła napisana na nowo przez Lisa i Scheuring-Wielgus? Komiczna wpadka na temat Jana Pawła II

Joanna Scheuring-Wielgus była gościem Tomasza Lisa. Podczas rozmowy posłanka wspólnie z dziennikarzem debatowali na temat problemów Kościoła. Popełnili jednak komiczną wpadkę, kiedy próbowali podać datę śmierci papieża Jana Pawła II.

Film Wojciecha Smarzowskiego “Kler” na nowo rozgrzał dyskusję na temat wielu problemów, z jakimi boryka się współczesny Kościół. “Temat na czasie” próbował poruszyć redaktor naczelny tygodnika “Newsweek”, dlatego do swojego programu zaprosił polityk koła Społeczno-Liberalni.

Podczas rozmowy zdarzyła im się tragikomiczna wpadka, na którą szybko zwrócili uwagę internauci. Otóż zarówno dziennikarz, jak i posłanka nie znali roku śmierci Jana Pawła II.  Pierwsza zaczęła Scheuring-Wielgus, która twierdziła, że Benedykt XVI wprowadził do przestępstw kanonicznych przestępstwa seksualne w 2001 roku. Szybko chciał ją poprawić Tomasz Lis, uznając, że Ratzinger objął urząd papieża w 2002 roku. Potem przyznał jednak racje posłance.

Dopiero po kilku minutach redaktor naczelny Newsweeka sprostował wypowiedź, mówiąc, iż Benedykt XVI objął urząd papieski w roku 2005, po śmierci Jana Pawła II.

Źródło: Do Rzeczy/ za Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij