Publicystyka

Hipokryzja PO i mediów opozycji. Co nie przeszkadzało im podczas strajku kobiet, przeszkadza podczas Marszu Niepodległości

Politycy Platformy Obywatelskiej oraz Lewicy, a także dziennikarze mediów lewicowo-liberalnych mają wiele zastrzeżeń do organizatorów tegorocznego Marszu Niepodległości. W przestrzeni publicznej pojawiają się zarzuty “narażania życia i zdrowia obywateli” podczas trwającej epidemii. Trudno nie zauważyć, jak odmienna jest ta postawa od tej, którą prezentowali ci sami ludzie podczas ostatnich protestów przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji eugenicznej. 

Podczas tzw. “Strajku Kobiet”, trwającego przez kilka tygodni w wielu miastach w Polsce, zarówno politycy opozycji, jak i dziennikarze takich mediów, jak TVN czy “Gazeta Wyborcza” zupełnie nie zwracali uwagę na fakt, iż manifestacje odbywają się podczas szalejącej pandemii koronawirusa i przy rosnącym wzroście zachorowań. Nie brano w ogóle pod uwagę, że manifestacje przeciwko orzeczeniu TK mogą przyczynić się do wzrostu zakażeń w kolejnych tygodniach, a tym samym do wprowadzeniu kolejnych restrykcji w celu opanowania sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Trudno było także znaleźć wśród polityków PO i Lewicy głosy powszechnego oburzenia w sprawie niszczenia kościołów (i atakowania ich obrońców oraz wiernych), czy dewastowania pomników, symboli narodowych i ulic.

Jakże odmienna jest ich postawa wobec tegorocznego Marszu Niepodległości! Od dziennikarzy “Gazety Wyborczej” czy TVN-u możemy się obecnie dowiedzieć, że manifestacja środowisk narodowych jest “skrajną nieodpowiedzialnością” i “przyczyni się do wzrostu zakażeń”. Podobnie uważają zresztą politycy Lewicy czy KO, czego najlepszym dowodem była postawa prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który zakazał organizacji Marszu Niepodległości, a o strajkach kobiet, w których brał chętnie udział, mówił jako o “wydarzeniach spontanicznych”.

Uwagę na to zwrócił również dziennikarz TVP Info Dawid Wildstein, który przesłał specjalne “podziękowania” dla Gazety Wyborczej, TVN-u i PO.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij