Najnowsze wiadomości z kraju

Hipokryzja! Opozycja stoi z hasłami „PiS=PZPR+”, a obok nich były działacz komunistyczny

Trasa procesji przebiegała od ronda Charles’a de Gaulle’a aż do Pałacu Prezydenckiego. Jej organizatorzy wyrażali tym samym sprzeciw wobec reform rządu, które ich zdaniem naruszają zasady wyrażone w konstytucji. Obecną sytuację w Polsce przyrównali nawet do Targowicy.
Na Czarnej Procesji nie mogło zabraknąć także polityków opozycji. Swój sprzeciw wobec rządu wyrazili za pomocą…czarnych parasolek, na których padły hasła takie jak „PiS=PZPR+”, „PiS=Ruina+” czy „PiS=Obciach+”. Paradoksalnie obok parasola z napisem „PiS=PZPR+” znalazł się Marek Borowski, były działacz PZPR.

Senator niezrzeszony Marek Borowski po raz pierwszy wstąpił do PZPR w 1967 roku, jednak został wydalony z partii rok później przez zaangażowanie w protesty marcowe. Pozostał jednak członkiem Związku Młodzieży Socjalistycznej. Po kilku latach rozłąki ponownie został przyjęty do PZPR w 1975 roku i pozostał w partii aż do samego końca. Dzięki swojemu doświadczeniu w branży ekonomicznej w 1982 roku został mianowany na dyrektora departamentu ekonomicznego w Ministerstwie Rynku Wewnętrznego.

Po przemianach ustrojowych w 1989 roku kontynuował swoją karierę polityczną jako reprezentant SLD oraz polskiej lewicy, aż po dziś dzień.

Tymczasem na Czarnej Procesji pojawiły się m.in. takie obrazki:

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij