Najnowsze wiadomości ze świata

Hipokryzja milionerów. Na konferencję o globalnym ociepleniu polecieli prywatnymi odrzutowcami

Grupa bardzo wpływowych osób, z Billem Gatesem na czele, wzięła udział w konferencji na której jednym z głównych tematów było globalne ocieplenie. Większość z nich przyleciała na nią prywatnymi odrzutowcami.

Od 1983 roku prywatny fundusz inwestycyjny Allen&Company organizuje coroczną konferencję w górskim kurorcie Sun Valley w Idaho. Zapraszani są na nią najbardziej wpływowi Amerykanie ze świata polityki, mediów, przemysłu, finansów, nowoczesnych technologii czy sportu. Podczas tygodniowej konferencji biorą udział w dyskusjach o różnych sprawach. Z racji tego, że większość jej uczestników jest bardzo dobrze sytuowana, a sama konferencja nie jest szczególnie otwarta co do poruszanych na niej tematów, przyjęło się ją nazywać „letnim urlopem miliarderów”.

Od kilku lat jednym z głównych tematów tej konferencji jest oczywiście walka z globalnym ociepleniem. Wiele osób zwróciło jednak uwagę, że uczestnicy tej konferencji, którzy często publicznie głoszą potrzebę radykalnych wyrzeczeń celem ograniczenia zużycia CO2 przylecieli na nią swoimi prywatnymi odrzutowcami. Trudno sobie wyobrazić sposób podróży, który emitowałby więcej dwutlenku węgla do atmosfery na jednego pasażera.

Manager znajdującego się w sąsiednim mieście Hailey lotniska Friedman Memorial powiedział przed konferencją radiu NPR, że w tym roku spodziewają się przyjęcia ponad 90 takich maszyn. Wykonane zza płotu przez dziennikarzy i spotterów zdjęcia pokazują całe szeregi tych luksusowych maszyn zaparkowane na płycie lotniska. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) ujawniła natomiast telewizji Fox News, że niebo nad Idaho było tak zatłoczone maszynami miliarderów, że konieczne okazało się wstrzymanie wielu znacznie bardziej ekologicznych lotów samolotów pasażerskich.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij