Najnowsze wiadomości z kraju

Hejtował policjanta i myślał, że jest bezkarny. Autor szkalujących wpisów usłyszał zarzuty

Zarzuty gróźb karalnych, znieważenia policjanta i nawoływania do popełnienia przestępstwa usłyszał mężczyzna, który na portalu społecznościowym pod zdjęciem policjanta z Polkowic na Dolnym Śląsku zamieścił szkalujący wpis. Nawoływał też do pozbawienia życia funkcjonariusza. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Aspirant Aleksandra Pieprzycka z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poinformowała, że kilka dni temu na jednym z profili społecznościowych pod archiwalnym zdjęciem polkowickiego policjanta pojawiły się nowe komentarze.

„Wpisy naruszały godność funkcjonariusza, szkalowały jego autorytet i miały na celu ubliżyć policjantowi. Niestety, pojawił się również i taki, który nawoływał do pozbawienia życia tego funkcjonariusza” – powiedziała policjantka.

Po ustaleniach i zebraniu niezbędnego dla sprawy materiału dowodowego funkcjonariusze potwierdzili, kto stał za publikacją i siedział przy klawiaturze. 39-latek z powiatu głogowskiego został zatrzymany i usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, znieważenia policjanta oraz nawoływania do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

„Funkcjonariusze ustalili również, co mogło być przyczyną takiego zachowania podejrzanego. Znieważony policjant w przeszłości miał styczność z zatrzymanym mężczyzną. Kilka lat temu zatrzymał bowiem 39-latka za jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu” – powiedziała policjantka.

Podejrzanemu grozi do trzech lat więzienia.

Źródło: PAP Autor: Roman Skiba
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij