Najnowsze wiadomości ze świata

Handlarze narkotyków wpadli przez TikToki. Chcieli zachęcić młodzież do wstępowania do gangu

Siedmiu domniemanych przemytników kokainy z Kolumbii wpadło w ręce policji za sprawą nagrań, które sami zamieszczali na TikToku. Filmiki przedstawiające nielegalną działalność miały zachęcać młodych ludzi do wstępowania do gangu – podał w sobotę kanał RCN Noticias.

Na nagraniach przestępcy pokazywali różne fazy produkcji nielegalnych substancji: od uprawy marihuany i liści koki, przez ich przetwarzanie, aż po pakowanie gotowych narkotyków. Władze określały ich mianem „narkotykowych influencerów” – podał RCN Noticias.

Niektóre filmiki miały również pokazywać dominację grupy nad innymi handlarzami w regionie oraz drwiny z organów ścigania.

Jednak właśnie udostępniane przez przemytników nagrania pozwoliły kolumbijskiej policji antynarkotykowej na zlokalizowanie i schwytanie siedmiu z nich, w tym dwóch określanych jako przywódcy grupy, która – jak twierdzą władze – wysyłała do Brazylii dwie tony narkotyków miesięcznie.

Źródło: PAP Autor: wia/ fit/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij