Rozrywka

Gwiazda Hollywood musi zakończyć karierę. Cierpi na nieuleczalną chorobę

Christine Applegate podzieliła się z fanami smutną wiadomością. Aktorka znana m.in. z roli Kelly Bundy w sitcomie „Świat według Bundych” zapowiedziała zakończenie kariery z powodów zdrowotnych. Gwiazda kina choruje na nieuleczalną chorobę, której postępy widać na każdym kroku.

W sierpniu 2021 roku Applegate poinformowała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Przyznała wówczas, że zlekceważyła pierwsze objawy choroby, które występowały już w 2019 roku, gdy podczas kręcenia sceny tanecznej straciła równowagę. W wywiadzie dla „The New York Times” powiedziała, że nie zwróciła na to uwagi, podobnie jak na uczucie drętwienia i duże zmęczenie.

50-latka wystąpiła ostatnio w produkcji Netflixa „Już nie żyjesz”. Gdy zdiagnozowano u niej chorobę prace nad serialem wstrzymano na pięć miesięcy. Appelgate zdradziła, że ludzie na planie mieli mylne wrażenie, że wystarczy przynieść jej trochę leków i stan zdrowia się poprawi. „Otóż nie poprawi się. Przerwa była dla mnie dobra. Musiałam przepracować utratę życia, utratę tej części mnie. Potrzebowałam tego czasu” – mówiła.

Postępy choroby aktorki widać na każdym kroku. Przytyła 20 kg a chodzenie sprawia jej coraz więcej trudności. Wróciła na plan serialu jednak zmieniły się jej warunki pracy. Jej czas zdjęciowy został skrócony, a w przemieszczaniu pomaga jej wózek inwalidzki oraz inne osoby. Bywało i tak, że kobieta wcielająca się w przeszłości w rolę Kelly Bundy w ogóle nie pojawiała się na planie.

W ostatnich dniach 50-latka wyznała, że będzie musiała zakończyć karierę, a rola Jen Harding w serialu „Już nie żyjesz” będzie prawdopodobnie jej ostatnią. „Wszyscy zobaczą mnie taką, jaką jestem. Przytyłam 20 kg, nie mogę poruszać się bez laski. Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że daję sobie z tego sprawę” – przyznała w rozmowie z „The New York Times”.

„Chciałabym tworzyć, chciałabym produkować. Mam mnóstwo pomysłów w mojej głowie i muszę je po prostu realizować” – dodała.

W poniedziałek aktorka odsłoniła swoją gwiazdę na Alei Sław wzdłuż Hollywood Boulevard. W tym dniu towarzyszyła jej rodzina oraz kilka osób z obsady serialu „Już nie żyjesz”, m.in. Linda Cardellini.

Źródło: stefczyk.info/na podst.i.pl Autor: MS
Fot. PAP
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij