Najnowsze wiadomości ze świata

Gwałtowne ulewy i powodzie w Niemczech. Nie żyje dwóch strażaków, 30 osób zaginęło

W Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii-Północnej Westfalii doszło do gwałtownych opadów, które spowodowały powodzie. Dwóch strażaków straciło życie, a 30 osób uznano za zaginione.

Jak poinformowało radio SWR w miejscowości Schuld w Nadrenii-Palatynacie powódź spowodowała katastrofę budowlaną. Sześć domów zawaliło się a 25 kolejnych może runąć w każdej chwili. Co najmniej 30 osób uznano za zaginione.

Powodzie kosztowały też życie dwóch strażaków w Nadrenii-Północnej Westfalii. W wielu częściach tego landu doszło w środę do powodzi po ulewnych deszczach. Jak poinformowała policja w mieście Altena 46-letni strażak utopił się podczas akcji ratunkowej. Dwie godziny później inny strażak zasłabł podczas działań na terenie elektrowni Werdohl-Elverlingsen. Pomimo prób reanimacji nie udało się go uratować, miał 52 lata.

Policja z Koblencji ujawniła na Twitterze, że w Ahrweiler 4 osoby straciły życie na skutek powodzi, a ok. 50 utknęło na dachach swoich domów i czekają na ratunek. W Wuppertalu zginął 82-latek, który miał upaść w zalanej piwnicy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AP Autor: WM
Fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij