Najnowsze wiadomości z kraju

Grupa przestępcza w banku. Pracownicy mieli okraść klientów na 25 mln złotych

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec prezesa i siedmiorga wysokich rangą urzędników banku na podkarpaciu. Według ustaleń śledczych, Zarząd Banku Spółdzielczego w Grębowie miał tworzyć grupę przestępczą, która okradła klientów na 25 milionów złotych.

Do przestępstw miało dochodzić w latach 2004-2019. Podkarpacki wydział prokuratury krajowej ustalił, że oskarżeni przywłaszczali pieniądze wpłacane na lokaty przez klientów Banku Spółdzielczego w Grębowie. Mowa o kwocie 25 milionów złotych.

Oskarżonym zarzucono również nadużycie uprawnień. Swoimi decyzjami mieli doprowadzić do szkody, na której zarządzana przez nich instytucja straciła 19 milionów złotych. Zdaniem śledczych mieli oni także wyłudzić 10 milionów z dwóch banków.

Co więcej podejrzani mieli podrabiać dokumenty i poświadczać nieprawdę. Z ustaleń prokuratury wynika, że zakładali oni rachunki bankowe na fikcyjne lub nieżyjące osoby. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij