Najnowsze wiadomości z kraju

Grupa ponad 220 cudzoziemców próbowała przekroczyć granicę w Białorusią

Grupa licząca ponad 220 cudzoziemców próbowała w środę przed południem siłowo przekroczyć polsko-białoruską granicę przez rzekę – poinformowała rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz. Dodała, że migranci rzucali w polskie służby konarami drzew i kamieniami.

Do zdarzenia doszło na odcinku ochranianym przez pograniczników z placówki SG w Białowieży.

Jak podała w komunikacie Zdanowicz, grupa ponad 220 cudzoziemców próbowała nielegalnie dostać się do Polski przez graniczną rzekę Przewłoka. “Cudzoziemcy byli bardzo agresywni – rzucali konarami drzew i kamieniami w kierunku patroli Straży Granicznej i Wojska Polskiego, by w ten sposób utorować sobie drogę na zachód Europy. W trakcie zdarzenia odebrano cudzoziemcom niebezpieczne narzędzie zrobione z drewna i gwoździ” – poinformowała rzeczniczka.

Dodała, że próbę udaremniono, a migranci wycofali się w głąb Białorusi.

Na opublikowanym filmiku widać dużą grupę osób stojącą przy granicy, niektóre z nich niosą drabiny. Można też zobaczyć jak w polskie służby stojące po drugiej stronie granicy rzucane są duże elementy. W ostatniej części filmiku widać jak grupa osób oddala się od granicy.

Z danych SG wynika, że od początku kwietnia łącznie było ok. 2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. W marcu zanotowano ok. 3,4 tys. takich prób, znacznie więcej niż w styczniu i w lutym. Migranci próbujący przedostać się do Polski pochodzili z 28 różnych państw.

Źródło: PAP Autor: Sylwia Wieczeryńska
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij