Wiadomości sportowe z kraju i świata

Grecy uwięzili chorwackich kibiców. Szokująca relacja prezydenta Chorwacji

Chorwaccy kibice są w Grecji więzieni tak, jakbyśmy byli z tym państwem w stanie wojny – powiedział prezydent Chorwacji Zoran Milanović, komentując aresztowanie ponad 90 chorwackich kibiców. Przy okazji meczu Dinama Zagrzeb z ateńskim AEK starli się oni z kibicami klubu greckiego; w wyniku zamieszek zmarła jedna osoba.

“Traktowanie chorwackich kibiców przez władze Grecji nie ma nic wspólnego z prawem, demokracją ani poszanowaniem praw człowieka” – zaznaczył cytowany we wtorek przez chorwackie media prezydent. “Postępuje się z nimi, jak z jeńcami wojennymi” – ocenił.

W związku z zamieszkami, do których w Atenach doszło w ubiegłym tygodni, grecka policja zatrzymała 105 osób, w tym ponad 90 kibiców z Chorwacji. 29-letni grecki kibic zmarł na skutek ran zadanych nożem podczas starć kibiców przed stadionem AEK Ateny.

Grecki minister porządku publicznego Giannis Oikonomou ocenił wcześniej, że policja popełniła “tragiczne błędy”, nie zatrzymując podróżujących chorwackich kibiców i nie reagując na informacje o prawdopodobieństwie starć.

“Wtrącili ich do więzień rozrzuconych po całej Grecji, żeby ich tam bili i gwałcili – to jest właśnie Unia Europejska” – powiedział Milanović. “Nie możesz przetrzymywać ludzi w areszcie tymczasowym pięć dni; jeśli tak wygląda dziś UE, lepiej, żeby jej w ogóle nie było” – dodał chorwacki prezydent.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot.
Obserwuj nas w Google News

Ankieta

Kto będzie następnym prezydentem Polski?
Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij