Najnowsze wiadomości z kraju

Granat przy placu zabaw. Interweniowali saperzy

Podczas prac ziemnych przy placu zabaw przy ulicy Gromskiego w Rzeszowie znaleziono 21-centymetrowy grant moździerzowy. Niewybuch z czasu drugiej wojny światowej zabrali saperzy.

O nietypowym znalezisku dyżurny rzeszowskiej policji został powiadomiony w poniedziałek po godz. 12.40. Na miejsce wysłał policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy ustalili, że niebezpiecznym znaleziskiem jest granat moździerzowy o długości 21 cm.

„Najprawdopodobniej pochodzący z czasów II wojny światowej. Niewybuch odnaleźli pracownicy spółdzielni mieszkaniowej, podczas prac ziemnych przy placu zabaw” – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji.

Na miejsce przyjechali też saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie. „Zabezpieczyli i wywieźli niewybuch do miejsca jego neutralizacji” – dodała policjantka.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że w przypadku odnalezienia niewybuchu nie wolno go dotykać, przenosić ani rozbrajać. Miejsce należy zabezpieczyć, a o znalezisku jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

„Bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów” – przypominają policjanci.

Źródło: PAP Autor: al/ ktl/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij