Wiadomości sportowe z kraju i świata

Gra w tenisa się opłaca. Takim samochodem jeździ Iga Świątek

Nie jest tajemnicą, że tenis to sport, w którym można dobrze zarobić. Szczególnie jeśli odnosi się sukcesy, tym bardziej takie, jak Iga Świątek. Oprócz czeków i pucharów Polka wygrała dwa samochody marki Porsche. Niedawno w jednym z luksusowych pojazdów była widziana w rodzinnym Raszynie.

Ostatnie tygodnie były intensywne dla liderki światowego rankingu WTA. Iga Świątek ma za sobą dwa turnieje rozgrywane w Dosze i Dubaju. W jednym z nich Polka triumfowała, a w drugim uległa dopiero w finale. Po zakończeniu rozgrywek Iga wróciła do kraju i odwiedziła rodzinne miasto. To właśnie wtedy fani mogli zobaczyć jakim samochodem jeździ utytułowana tenisistka.

Jak informuje Fakt, Iga „prowadziła elektrycznego Porsche Taycan Turbo S Cross Turismo za 804 tys. zł”. Co ciekawe pierwsza rakieta świata wcale nie pokusiła się o taki zakup. Pojazd był nagrodą za dobre wyniki na korcie.

W kwietniu 2022 roku opuszczała Stuttgart z dwoma samochodami od sponsora tytularnego turnieju, czyli marki Porsche. Jeden z pojazdów otrzymała za sam start w zawodach, podobnie jak trzy pozostałe, najwyżej rozstawione zawodniczki.

Fakt podał również, że polską tenisistkę widziano w innym modelu luksusowego pojazdu, jakim był Panamera 4S e-hybrid. „Był to samochód zastępczy, bo jak wówczas ustaliliśmy, Świątek wciąż czekała na drugi prezent od organizatorów turnieju” – wyjaśniono.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Fakt Autor: MS
Fot. wikimedia commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij