Najnowsze wiadomości z kraju

Gowin wystartuje z list opozycji? Schetyna: “W perspektywie uważam, że będzie szukał tam swojego miejsca”

Szef Porozumienia Jarosław Gowin będzie musiał podjąć decyzję, czy zostaje w obozie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, czy będzie chciał podkreślić, że ta przygoda się kończy i wybiera miejsce po stronie opozycyjnej – powiedział w czwartek b. szef PO Grzegorz Schetyna.

B. szef PO pytany był w TVN24 o nocne głosowania w Sejmie nad wnioskami opozycji o odwołanie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego (PiS) oraz trzech ministrów: Mariusza Kamińskiego – szefa MSWiA, Jacka Sasina – szefa aktywów państwowych oraz Michała Dworczyka – szefa KPRM, które zostały odrzucone.

Schetyna odparł, że zawsze jest ryzykiem opozycji, jeśli kładzie się cztery wnioski obok siebie i dochodzi do wspólnej debaty, bo “będzie albo bardzo dobrze, albo bardzo źle”. “Wiadomo, że opozycja nie ma większości” – mówił.

Dopytywany o spójność koalicji rządzącej Schetyna ocenił, że “to jeszcze będzie trwało, są rzeczy, które potrafią ich połączyć”.

Zdaniem polityka PO ewentualny nowy układ parlamentarny “musi być efektem wielu zachowań i aktywności, pomysłów, pracy żeby zbudować taką szansę”.

Polityk był też pytany o dalsze losy koalicji rządzącej w kontekście konfliktów związanych z Porozumieniem Jarosława Gowina. W jego ocenie Gowina dużo kosztuje i będzie kosztował konflikt wewnątrz Porozumienia z b. politykiem partii, europosłem Adamem Bielanem, który ogłosił ostatnio powołanie Partii Republikańskiej.

“Uważam, że Gowin będzie musiał podjąć decyzję, czy zostaje w pakiecie i w obozie (szefa PiS Jarosława) Kaczyńskiego, czy będzie chciał podkreślić, że ta przygoda się kończy i wybiera miejsce po stronie opozycyjnej” – mówił Schetyna.

Dodał, że w jego ocenie Gowin będzie budował sobie miejsce w politycznym centrum. “Będzie go szukał i wie, że nie znajdzie go już z Jarosławem Kaczyńskim, że ta droga, którą zmierzał przez tyle lat, jest zakończona” – mówił.

Schetyna pytany, czy widziałby Gowina na listach opozycji, stwierdził: “W perspektywie uważam, że będzie szukał tam swojego miejsca”. “”Uważam, że opozycja, która będzie budować polityczne centrum, będzie musiała mieć pomysł na to, jak przekonać wyborców rozczarowanych do PiS, którzy będą szukali swojej politycznej propozycji” – ocenił. (PAP)

 

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij