Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Gowin skrytykował Turów. Mocna odpowiedź PGE

Wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że nie da się wykluczyć, że w Turowie mogły być popełnione poważne błędy. Jego słowa wywołały ostrą reakcję Polskiej Grupy Energetycznej.

W rozmowie z Onetem Gowin zaznaczył, że „rozwiązanie tej ambarasującej sprawy”, jak nazwał konflikt z Czechami wobec kopalni Turów, negocjuje Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska. Dodał, że jest ona ambarasująca z kilku różnych powodów. Jednym z nich zdaniem Gowina mogą być poważne błędy, które być może popełniono. „Po pierwsze, analizujemy sprawę i nie wykluczamy, że zostały popełnione poważne błędy, zwłaszcza po stronie poprzedniego zarządu PGE” – zaznaczył.

Jego słowa wywołały ostrą reakcję PGE. “Panie Wicepremierze Jarosławie Gowinie, powinniśmy mówić jednym głosem ws. Turowa” – napisali na swoim Twitterze – „Nie ma naszej zgody na dziką transformację energetyczną w Polsce. Zadziwiające jest to, że Wicepremier polskiego rządu trzyma stronę Czech i neguje polskie stanowisko ws. Turowa!”

Do sprawy odniósł się również poseł Janusz Kowalski.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Rzeczpospolita, Twitter Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij