Najnowsze wiadomości z kraju

Gowin odejdzie z rządu przed wakacjami? Bielan zdradził plany wicepremiera

– Nic mi nie wiadomo o to takim scenariuszu, a myślę, że miałbym jakąś wiedzę. To nigdzie niepotwierdzone plotki. My staramy się zbudować jak najbardziej stabilną większość – mówił Adam w Radiu Plus Adam Bielan. Polityk “Porozumienia” odnosił się do spekulacji medialnych, według których Jarosław Gowin byłby “wypchnięty z rządu” w najbliższych tygodniach. 

– Mamy większość, którą Jarosław Gowin w ostatnim czasie kilka razy destabilizował (…) O tym kto zasiada w rządzie decyduje przede wszystkim Pan Premier oraz liderzy Zjednoczonej Prawicy –przypominał Bielan.

– Czym innym jest fakt, jeżeli dojdzie do kolejnej renegocjacji umowy, to trzeba będzie wziąć pod uwagę realny stan posiadania J. Gowina. Otrzymał funkcję wicepremiera i cztery działy administracji publicznej mając wówczas 18 posłów, teraz ma ich połowę i z całą pewnością będzie to musiało być wzięte pod uwagę. Nie sądzę jednak żeby do rozmów w tej sprawie dochodziło przed wakacjami. Zrobię wszystko żeby sytuację w ramach ZP stabilizować – dodawał polityk.

Bielan odniósł się także do słów Ryszarda Terleckiego dotyczących Białorusi i mówił, że „Polska będzie nadal wspierać demokratyczną opozycję na Białorusi”. Polityk przypomniał, że żaden inny kraj w UE nie przeznacza takich środków finansowych na pomoc tym, którzy przeciwstawili się ostatniemu dyktatorowi w Europie.

– Chcielibyśmy jedynie żeby politycy opozycji demokratycznej nie byli wykorzystywani do gier partyjnych w naszym kraju. Charakter tych spotkań Campus Polska jest ściśle związany z nowym ruchem R. Trzaskowskiego, opozycyjnym ruchem wobec rządu – tłumaczył Bielan.

-Nie, myślę, że były niepotrzebne. Gdyby każdy polityk, który jest na Twitterze, ponosił konsekwencje za jeden czy drugi nie do końca przemyślany tweet, niewielu pozostałoby na swoich stanowiskach – komentował słowa Terleckiego, który zasugerował, że jeśli Cichanouska „chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce”, to „niech szuka pomocy w Moskwie”.

Źródło: Stefcztyk.info za Radio Plus Autor: red.
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij