Najnowsze wiadomości z kraju

Gowin miał jednak rację? Dojdzie do koalicji pomiędzy PiS i SLD. Senyszyn aż kipi ze złości

Jakiś czas temu wicepremier Jarosław Gowin zapewniał, że część polityków na szczeblu samorządowym z ramienia SLD oraz PSL może wejść w koalicję z partią PiS. Choć szefowie ugrupowań, odpowiednio Włodzimierz Czarzasty oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, zapewniali, iż taki scenariusz nie wchodzi w grę, wiele wskazuje na to, że polityk Zjednoczonej Prawicy mógł mieć rację.

W powiecie koneckim (woj. świętokrzyskie) po wielu latach doszło do zmiany na szczeblu samorządowym. Dotychczas rządzące w tym rejonie PSL zdobyło jedyne 5 mandatów, na 21 możliwych. Resztę puli zgarnęły odpowiednio partie PiS (6), SLD (4) , ugrupowanie Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego (3), Samorządni Ziemi Koneckiej (2) oraz Porozumienie Samorządowe TKN (1).

Żadne z politycznych ugrupowań nie zdobyło bezwzględnej większości, dlatego zaistniała potrzeba utworzenia w tym rejonie koalicji. Taki sojusz zawiązały pomiędzy sobą partie PiS, SLD oraz Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego. Do porozumienia miało dojść jeszcze przed weekendem. Funkcję starosty miałby objąć polityk PiS Grzegorz Piec, a zastępcą miałby zostać członek SLD Wiesław Skowron.

Decyzja samorządowców w powiecie koneckim powoli dociera do poszczególnych polityków ugrupowań. Swojego oburzenia nie kryje Joanna Senyszyn, która uważa, iż członków SLD z tego rejonu powinno się ukarać, apelując o rozwiązanie porozumienia.

Źródło: Do Rzeczy/ echodnia.eu Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij