Najnowsze wiadomości ze świata

Goście weselni zginęli w wypadku autobusu

10 osób zginęło, a 25 odniosło rany w wypadku autobusu. Ofiarami byli goście weselni.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę wieczorem w australijskim Hunter Valley – miejscu słynącym z produkcji wina. Pasażerowie autobusu brali wcześniej udział w weselu w jednej z tamtejszych winiarni, wracali nim do miejsca, w którym mieli nocleg. Na jego pokładzie było 35 osób.

Na razie nie jest do końca jasne co się stało. Wiadomo tylko, że ok. 11:30 autobus wywrócił się na bok zjeżdżając z ronda na zjeździe z autostrady. Policja ujawniła, że panowała wtedy silna mgła. W wypadku zginęło 10 osób, a pozostali odnieśli rany. Przewieziono ich do szpitali, jedna osoba jest w stanie krytycznym, pięć już zostało zwolnionych.

Policja aresztowała 58-letniego kierowcę, który obecnie przebywa w areszcie tymczasowym i stanie jutro przed sądem. Postawiono mu 10 zarzutów niebezpiecznego prowadzenia skutkującego śmiercią. On sam nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policja przebadała go pod kątem alkoholu, ale na razie nie ujawniono, czy był trzeźwy. Był to najgorszy wypadek autobusu w Australii od 1989 roku, kiedy dwa autobusy zderzyły się ze sobą w pobliżu Kempsey, zginęło wtedy 36 osób.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot. PAP/EPA/DARREN PATEMAN

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij