Najnowsze wiadomości z kraju

Gorzkie słowa prawdy? “PO jest partią niemiecką”

Partia Donalda Tuska jest partią zewnętrzną. To niemiecka partia, a nie polska. Oni chcą zniszczyć demokrację i praworządność – mówił w niedzielę podczas spotkania z mieszkańcami Włoszczowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

“Możemy iść do przodu, jeżeli nikt nam nie miesza w sprawy i nie próbuje być tą dodatkową kucharką. Wiadomo, że gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. My potrafimy sobie dać radę, aby tyko Polską rządzili ludzie, którzy są patriotami i są uczciwi. A jeżeli ktoś wśród nich jest nieuczciwy, to jest odrzucany i karany” – powiedział.Zdaniem prezesa PiS, Platforma Obywatelska jest niemiecką partią zewnętrzną. “To niemiecka partia, a nie polska. Oni chcą zniszczyć demokrację, zniszczyć praworządność i doprowadzić do tego, że będzie się siłą rozwiązywało takie problemy, które są opisane w konstytucji. Tak jak np. sprawa prezesa Trybunału Konstytucyjnego albo prezesa Narodowego Banku Polskiego. Tusk mówił to wprost, wyśle kilku silnych mężczyzn i to załatwią” – zaznaczył i ocenił, że “jest to metoda bandycka i tak postępują bandyci”.

Jego zdaniem, “ten bandytyzm jest zapowiadany” podczas kampanii PO. “Przestrzegam przed tym, nie wierzcie im” – zaapelował Kaczyński. “Oni się opierają o kłamstwo. Cała ich kampania to seria pomówień, tak jak sprawa wizowa – to jest jedno wielkie kłamstwo” – podkreślił.

Dodał, że tegoroczne wybory “są być może i najważniejszą decyzją od 1989 r.”. “Ta decyzja, która została wtedy podjęta była słuszną decyzją. Oczywiście lepiej żeby wtedy w Polsce były zupełnie wolne wybory. No ale tak się historia potoczyła i nie ma sensu do tego wracać” – wskazał. “Miejmy nadzieję, że 15 października 2023 r. ta decyzja też będzie słuszna. Ta słuszna decyzja to będzie poparcie dla listy nr 4 czyli listy PiS i cztery razy nie w referendum” – podsumował prezes PiS.

Źródło: PAP Autor: Delfina Al Shehabi
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij