Najnowsze wiadomości z kraju

Gonił dzieci i groził im nożem. Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę

Gdyńscy policjanci zatrzymali 38-latka, który kierował groźby karalne wobec dzieci. Sprawca gonił małoletnich wymachując przy tym nożem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

“W czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który na Witominie zaczepiał dzieci i kobiety. Dyżurny wysłał tam funkcjonariuszy, ale mężczyzna zdążył oddalić się z miejsca zdarzenia. Mundurowi ustalili, że sprawca gonił małoletnie dzieci, wymachując przy tym nożem” – podała w poniedziałek oficer gdyńskiej policji podkom. Jolanta Grunert.

Jak poinformowała, policjanci przesłuchali świadków i zaczęli szukać mężczyzny. Jeden z funkcjonariuszy rozpoznał 38-latka jako osobę bezdomną.

“W piątek, podczas patrolowania rejonu służbowego i obserwacji terenu, mundurowi rozpoznali 38-latka, zatrzymali go i przewieźli go do policyjnego aresztu. W sobotę zatrzymany usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa. Decyzją sądu zastosowano wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy” – przekazała podkom. Grunert.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP Autor: Dariusz Sokolnik
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij