Golizna, cyberseks, ksiądz ze swastyką obok symbolu Polski Walczącej. Obsceniczna inscenizacja “Chłopów” Reymonta Rozrywka

Golizna, cyberseks, ksiądz ze swastyką obok symbolu Polski Walczącej. Obsceniczna inscenizacja “Chłopów” Reymonta

Grupa studentów Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu pod kierownictwem Sebastiana Majewskiego wystawiła spektakl, stanowiący interpretację dzieła Władysława Reymonta pt. “Chłopi”. Wizja reżysera jednak daleko odbiegała od pierwowzoru i została ukazana jako obsceniczna i wulgarna sztuka, pełna nawiązań do seksualności człowieka. “Aktorzy biegali po scenie z przyczepionymi, sztucznymi genitaliami” – informuje “Gazeta Polska Codziennie”.

Dzieło Reymonta  ukazuje życie społeczności zamieszkującej wieś Lipce na przestrzeni czterech pór roku. Powieść porusza problemy wiejskich społeczności, pokazując zarówno siłę jak i słabości polskiego społeczeństwa. “Chłopi” ukazywali się w druku w odcinkach, w “Tygodniku Ilustrowanym”, a w formie książkowej utwór ukazywał się partiami – pierwsze dwa tomy zostały wydane w 1904 roku, tom trzeci – w 1906, natomiast czwarty – w 1909.  Od momentu wydania ostatniego tomu powieści minęło już 110 lat, a przez lata na deskach polskich teatrów podejmowało się różnych inscenizacji tego dzieła. Swoją próbę podjął też Sebastian Majewski z grupą studentów IV roku AST we Wrocławiu. Jak wyszło?

Jagna uprawia na scenie cyberseks, a ksiądz chodzi w kasku ze swastyką, obok której widnieje symbol Polski Walczącej- czytamy w “GPC”.

Sztuka jest przesiąknięta golizną, a aktorzy paradują w strojach, do których zostały przyczepione sztuczne genitalia. Ponadto przez większą część spektaklu słychać ideologiczny wydźwięk np. w jednej ze scen do Antka Boryny są wypowiadane słowa, że “może być kolorowy, jeśli tylko tego chce”, a w finale pada nawet kwestia “wstydu za wieś, która tkwi w nas wszystkich i przeszkadza w odnajdywaniu się na zachodzie”.

Źródło: Pch24/GPC Autor: JD
Fot. PxHere
Obserwuj nas w Google News

Ankieta

Kto będzie następnym prezydentem Polski?
Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij