Najnowsze wiadomości z kraju

GIS wydał ostrzeżenie. W sklepowych burgerach wykryto salmonellę

W partii hamburgerów drobiowych wykryto groźną bakterię salmonella. W związku z tym Główny inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie przed ich spożyciem. Podkreślono, że w przypadku wystąpienia objawów zatrucia należy skontaktować się z lekarzem.

Główny Inspektor Sanitarny wydał komunikat w sprawie hamburgerów drobiowych Classic, marki yano. Wyjaśniono w nim, że w próbkach produktu wykryto pałeczki salmonella. Dodano, że spożycie zanieczyszczonej partii może skutkować zatruciem pokarmowym. W przypadku zatrucia salmonellą mogą wystąpić nudności, wymioty, bóle brzucha, gorączka oraz biegunka. Przy cięższej postaci choroby zwanej salmonellozą septyczną może pojawić się także spadek ciśnienia krwi i odwodnienie.

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu należy skontaktować się z lekarzem – podkreślono. Jak przekazał GIS, chodzi konkretnie o produkt o nazwie „Hamburger drobiowy Classic, 250g, marki yano”, numer partii: 6350290081, termin przydatności do spożycia: 27.03.2024, kod kreskowy: 5 900751 015603, producent: ANIMEX FOODS Sp. z o.o. Oddział w Opolu, ul. Drobiarska 4, 45-410 Opole, WNI 16610501.

Do sprawy odniósł się już producent hamburgerów. Firma ANIMEX FOODS Sp. z o.o. przekazała, że przeprowadzono analizę ryzyka i ustalono, że proces produkcyjny przedmiotowej partii produktu przebiegał zgodnie z ustalonymi procedurami w kontrolowanych warunkach. Dodano, że wewnętrzna kontrola nie wykazała obecności salmonelli.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij