Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

GIS ostrzega przed świeżymi truskawkami. Ich spożycie może być niebezpieczne

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzegł przed partią świeżych truskawek, które trafiły do polskich sklepów. Wykryto w nich wirusa wywołującego zapalenie wątroby typu A.

GIS został poinformowany przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach, że w jednej z partii świeżych truskawek, którą sprowadzono z Maroka, odkryto wirusa wywołującego WZW typu A. Numer tej partii to 0000/13-3120/2095, zostały sprowadzone do Polski przez hiszpańską firmę Dai Fruits SL.

Truskawki te zostały wprowadzone do obrotu przez dwa podmioty: Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka, oraz REDENBERG Sp. z o.o. W obrocie znajdował się najprawdopodobniej w dniach 11-12 marca.

GIS przekazał, że organy urzędowej kontroli prowadzą już w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Zaapelował, by nie spożywać produktu z tej partii, a w razie wystąpienia objawów charakterystycznych dla WZW typu A skontaktować się z lekarzem.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij