Najnowsze wiadomości ze świata

Gigantyczna wygrana na loterii. W jeden dzień został miliarderem

Pewien mieszkaniec Florydy miał wyjątkowe szczęście. Dzięki losowi na loterię za 2 dolary został miliarderem.

Mega Millions to amerykańska loteria, która powstała z połączenia 12 innych loterii. Działa w 45 stanach, Waszyngtonie i Wyspach Dziewiczych. Jej gracze wybierają 5 cyfr z 70 i jedną z 25. Jeden kupon kosztuje dwa dolary, a za dodatkowego dolara mogą dokupić tzw. Megaplier, który zwiększa nagrodę od 2 do 5 razy. Szansa na główną wygraną wynosi ok. jeden do 250 milionów.

Główna wygrana w tej loterii wynosi minimum 20 milionów dolarów, ale podobnie jak w wielu innych loteriach jeżeli nikt jej nie trafi, to jej wysokość rośnie w kolejnym losowaniu. W sobotę wyniosła rekordowe 1,58 miliona dolarów. Wylosowano wtedy 13,19, 20, 32 i 33, oraz 14 z drugiej puli. Jedyny zwycięski kupon kupił mieszkaniec Florydy. Tym samym w jeden dzień został milionerem.

Nie oznacza to jednak, że dostanie całą tę kwotę. Będzie bowiem musiał od niej zapłacić podatki. Będzie musiał też zdecydować, czy chce dostać wygraną na raz, czy w formie 30 rocznych rat, których wysokość co roku zwiększa się o 5%. Jeżeli wybierze tę pierwszą opcję, to wysokość nagrody zmaleje do 784,3 miliona dolarów. Większość zwycięskich graczy, mimo sporo niższej sumy, decyduje się na jednorazową wypłatę.

Poprzednia rekordowa kumulacja tej loterii wynosiła 1,537 miliarda dolarów. Zwycięski kupon kupiono w październiku 2018 roku w Południowej Karolinie. Ostatni zwycięski kupon przed obecną kumulacją kupiono w Nowym Jorku 18 kwietnia, zwycięzca dostał 20 milionów dolarów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij