Najnowsze wiadomości z kraju

Giertych jednak wystartuje. Tusk dał mu miejsce na liście do Sejmu

Na liście kandydatów do Sejmu w woj. świętokrzyskim na ostatniej pozycji wystawiony będzie Roman Giertych – poinformował w niedzielę przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Sopotu.

Podczas spotkania z mieszkańcami przewodniczący PO zwrócił się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

“Żebyś nie czuł się samotny, żebyś poczuł się trochę lepiej – i robię to tylko dla ciebie Jarosławie Kaczyński – wystawię na tej liście, na naszej liście, twojego wicepremiera Romana Giertycha na ostatnim miejscu” – zapowiedział Tusk.

Tusk stwierdził również w swoim wystąpieniu, że PiS “bardzo boi się konfrontacji z prawdą”. “Dlatego PiS i jego rządowe media nigdy nie odważyły się na bezpośrednią relację z takich spotkań, jak nasze. Dlatego PiS nie jest w stanie się zdecydować na uczciwą debatę. Przecież ona może być nawet w ich mediach. Między (szefem PiS) Jarosławem Kaczyńskim a mną” – powiedział.

“Uczciwą, rozumiem w ten sposób, że on ma prawo głosu i ja mam prawo głosu. I że wszyscy na żywo to oglądają” – zaznaczył.

“Nie chcesz, boisz się, uciekasz, będziesz miał debatę – jeśli naprawdę tego chcesz – z Romanem Giertychem” – stwierdził.

Źródło: PAP Autor: Danuta Starzyńska-Rosiecka, Piotr Mirowicz
Fot. Domena Publiczna

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij