Najnowsze wiadomości z kraju

Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

Według portalu onet.pl, Prawo i Sprawiedliwość nie wyklucza ustępstw w sprawie zmian w Sądzie Najwyższym. Jak ustalił jeden z dziennikarzy portalu, premier jest gotów przyjąć takie rozwiązanie, które zagwarantuje profesor Małgorzacie Gersdorf pozostanie na stanowisku I prezesa SN.

Po publikacji artykułu, odniosła się do niego prof. Gersdorf. – Dzisiaj rano ukazało się w Onecie dość wnikliwe sprawozdanie z tego, co działo się w trakcie rozmów z premierem Morawieckim – oświadczyła. Dodała także, że w obliczu publikacji materiału czuje się zwolniona od zobowiązania do niekomentowania spotkania z szefem rządu.

Profesor zakomunikowała, że podczas rozmowy z premierem przedstawiła mu swoje stanowisko w kwestii “warunków minimalnych, brzegowych“. “I to stanowisko Sądu Najwyższego i moje nie uległo w żadnym zakresie zmianie”  – oświadczyła i przedstawiła swoje żądania – “To są takie warunki, że wszyscy zwolnieni sędziowie z uwagi na 65. rok życia będą powracać na swoje stanowisko. Ja pozostaję nadal I prezesem SN z mocy Konstytucji, bez warunków“.

dorzeczy.pl

Fot: PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij